Sektörde, çalışanın emniyetini sağlayan mekanizmaya, inşaat güvenlik ağları adı verilir. Bir nevi cankurtaran vazifesi görür. İnşaat malzemelerinin de hem düşerek zayi olmasına mani olur hem de aşağıdaki insanların yaralanmalarını engeller.

İnşaat sektörü için en önemli araç olan iskele sistemleri, gerekli tertibatın alınmaması halinde, ölümcül kazalara sebebiyet verebiliyor. Kazanın geliyorum demediği de düşünülürse, kazaya yol açabilecek hem çalışanların hem de malzemelerin güvenliğini temin edebilecek bir yardımcı unsur devreye sokulmalıdır.

İnşaat Güvenlik Ağı

Güvenlik ağları; uygulama bakımından çeşitlere ayrılır;

1- V Tipi Güvenlik Uygulaması
2- T Tipi Güvenlik Uygulaması.

Dış cephe için güvenlik getiren ağ çeşitleri olarak, bunlar yer alır.

Dış cephe iskele sistemleri için daha çok konvansiyonel ve kaset sistemlerin benimsendiği görülmektedir. Bu sistemi uygulamak için vinç kullanmak gereklidir.

Konvansiyonel sistemler için genel olarak sektör, milosafe şeklinde adlandırır. Maliyeti de diğerine göre daha hesaplıdır. Sizlerin tercihine göre uygulama yapılır.

Konvansiyonel sistemin sunduğu avantajlardan istifade ettirebiliriz. Maliyeti gayet uygun bir sistemdir. İşletmelerin de en çok rağbet ettikleri sistem içerisinde, güvenlik ağları, bina ankrajları aracılığı ile sisteme bütünleşmiş hale getirilir. Sistemi düzgün kurmak, beceri ve uzmanlık ister. Can pazarı yaşanmaması için bu işin ehil ellere teslim edilmesi gerekir.

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Toysmar İşbu blog sayfası aracılığı ile sunulan tavsiyelere dayanarak alınan/alınacak yatırım kararlarının ve yapılan/yapılacak alım satım vb. işlemlerinden ve bu işlemlerin olası neticelerinden Toysmar. herhangi bir surette sorumlu değildir.”

Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim