Merdiven Güvenlik Fileleri

Dünya üzerinde milyonlarca bina ve ev bulunmaktadır. Bunların çoğunda hemen hemen her gün çeşitli kazalar meydana gelmektedir. En çok ta merdivenlerde kazalar meydana gelmektedir.

Ülkemizde merdiven kazalarına ilişkin resmi bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak dünyadaki örnekleri çok fazladır. Örneğin sadece Amerikada her yıl yaklaşık 1 milyon adet kadar merdivenden düşmeye bağlı yaralanma kayıt altına alınmaktadır.
Yüksekten düşmeler tüm yaş grupları için tehlikelidir. Özellikle küçük çocuklar, incinmeye açık ve özel ilgiye ihtiyacı olan yetişkinler ve evcil hayvanlarımız için merdivenlerde sağlanacak güvenlik daha da önem kazanmaktadır.

Merdivenden düşmekle ilgili kazaların maliyeti, merdivenleri ve merdiven boşluklarını güvenle hale getirmenin maliyetinden çok daha yüksektir.

Merdiven kazaları genellikle ufak şişlikler, morluklar…vb. ile sonuçlanmaktadır. Bu tür kazalardan korunmanın yolları merdivenin kullanım sırasında basamağa tam basmak, korkulukları kullanmak, merdivenin uygun şekilde aydınlatılması, merdivenlerin temizliği sırasında ve sonrasında zeminin kayganlığı konusunda tedbirli olmak gibi basit tedbirler içermektedir. Ancak Merdiven Boşlukları maalesef çoğu zaman yükseklikleri itibariyle daha ciddi kazalara yol açabilmektedir. Merdiven Güvenlik Filesi ile yüksekten düşmeye bağlı kazaların önüne geçilebilmektedir.

Merdiven fileleri genellikle özel üretilmektedir. Bu nedenle merdivenlerin ev ve boyunu ölçüp ürünü temin edebilir, sevdiklerinizi güven altına alabilirsiniz. Ayrıca şu anda çoğu firma ücretsiz keşif imkanı sunmaktadır. Bu durumdan da yararlanabilir siniz.

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Toysmar İşbu blog sayfası aracılığı ile sunulan tavsiyelere dayanarak alınan/alınacak yatırım kararlarının ve yapılan/yapılacak alım satım vb. işlemlerinden ve bu işlemlerin olası neticelerinden Toysmar. herhangi bir surette sorumlu değildir.”

Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim