Baby boomers, şüphesiz bu blog başlığını, 1969’da The 5th Dimension vokal grubu tarafından yayınlanan bir şarkı karışıklığının bir parçası olarak tanıyacak. Sözler, “Kova Çağı” nın doğuşundan bahsediyordu ve şarkı, o yılın Ağustos ayında Woodstock olarak bilinen önemli kitlesel toplanmaya giden listelere hızla çarptı. Joni Mitchell’in yazdığı gibi, “Woodstock’a vardığımızda yarım milyon güçlüydük ve her yerde şarkılar ve kutlama vardı.” Ne yazık ki, bugün “COVID-19 Çağı” ve sosyal mesafe, herkesin birbirlerinden uzaklaşması ve birçoğunun evde uzaktan çalışmak için beklemesi ile norm haline geldi. Bu sosyal izolasyon, özellikle daha kısa veya kasvetli günlerde kişinin ruhunda bir numara yapabilir ve bu da güneşli bir mizacı sürdürmeyi daha zor hale getirir.

Neyse ki,

Güneş ışığının birincil faydası, inci gibi beyaz bir gülümsemenin aksine, bize St. D vitamini, güneşin ultraviyole radyasyonundan (UVB) gelen fotosentetik bir reaksiyonla cildimizde sentezlenir. Dediği gibi, “her şey ölçülü.” UVB, maruz kalma süresine bağlı olarak güneş yanığına neden olabileceği gibi, özellikle cilt kanseri olmak üzere uzun vadeli etkilere neden olabilir. D vitamini, çocuklarda raşitizm olarak bilinen yumuşak ve deforme olmuş bir kemik durumuna neden olan bir eksiklikle düzgün kemik oluşumu için gereklidir. Pek çok okul geçici olarak kapalı olduğundan, çocukların biraz enerji harcamak, biraz “güneşli D” ıslatmak ve besin kaynağı olarak besleyici bir yemek için iştah oluşturmak için güzel günlerde (evin etrafında güvenli bir mesafede) dışarı çıkması önemlidir. temel mineraller ve vitaminler.

Görünmez Güvenlik Fileleri Evinize Giren Işıkları Engellemez!

Güneş ışığı aynı zamanda sirkadiyen ritmimizi veya uyku-uyanma döngümüzü düzenleyen melatonin hormonunun bir modülatörüdür. Melatonin geceleri epifiz bezinde üretilirken, günün erken saatlerinde güneş ışığına maruz kalma, gece üretimini daha hızlı başlatır ve bu da daha erken uykuya dalmamıza yardımcı olabilir. Gün ışığı ayrıca, ruh hali yükselmesi ve sindirim ve kemik metabolizması gibi diğer biyolojik işlevlerin yanı sıra mutluluk hissiyle ilişkili nörotransmiter serotonin seviyemizi de artırır. Environmental Health Perspectives dergisinden bir alıntıyla özetlemek gerekirse , Texas Sağlık Bilimleri Merkezi’nden melatonin araştırmacısı Russel J. Reiter, “Bir yaz gününde dışarıda olmaktan aldığımız ışık, iç mekanlarda deneyimleyebileceğimizden bin kat daha parlak olabilir” diyor. “Bu nedenle, iç mekanda çalışan insanların periyodik olarak dışarı çıkması ve dahası hepimizin zifiri karanlıkta uyumaya çalışması önemli. Bunun melatonin ritimleri üzerinde büyük bir etkisi olabilir ve ruh hali, enerji ve uyku kalitesinde iyileşmelerle sonuçlanabilir. ”

John Denver’ın, kışın sonlarında / ilkbaharın başlarında kasvetli bir günde Minnesota’da yazdığı hit şarkısı “Omuzlarımdaki Gün Işığı” nın ilk mısrası olarak “Omuzlarımdaki Güneş Beni Mutlu Ediyor” u yazması şaşırtıcı değil.

Emniyet Ağı, Güvenlik Ağı, Güvenlik Ağı Fiyatı, Güvenlik Filesi, İnşaat Emniyet Filesi, İnşaat Filesi, inşaat Güvenlik Filesi, is guvenlik agi, Akde File, Akde güvenlik filesi, Akde koruma filesi, Akde güvenlik ağı, güvenlik ağı, iş güvenliği ağları, balkon koruma filesi, balkon koruma ağı, koruma filesi, koruma ağı, çocukları için güvenlik ağı, çocuklar için koruma ağı, balkon güvenlik ağı, balkon koruma ağı, balkon filesi, balkon güvenlik filesi, merdiven güvenlik ağı, merdiven koruma ağı, merdiven filesi, merdiven ağı, kuş koruma filesi, kedi koruma ağı, emniyet filesi, çevre koruma filesi, çevre koruma ağı,

• Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Toysmar / Akde File, işbu blog sayfası aracılığı ile sunulan tavsiyelere dayanarak alınan/alınacak yatırım kararlarının ve yapılan/yapılacak alım satım vb. işlemlerinden ve bu işlemlerin olası neticelerinden herhangi bir surette sorumlu değildir.”

Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim