Zıplamak, beynin serebellum (beyincik) adı verilen bölümü tarafından yönetilen bir harekettir. Beynin bu bölümü denge ve kaba motor becerisinden sorumluyken aynı zamanda odaklanma, konsantrasyon ve dikkatten de sorumludur.

Bu yüzden olduğu yerde ya da ileriye doğru zıplamak, çocukların odaklanma ve dikkat becerilerinin gelişimi için gereken en temel adımlardan biridir. Ders çalışırken, sek sek oynayarak ezber yapmak, ödev yaparken arada bir kalkıp koşturmak, kitap okurken ileri geri yürümek hatta herhangi bir konuda karşılıklı konuşurken sallanmak gibi her eylem dikkati toplama becerisini hayata geçirmek içindir.

Çocukların hareketlerini kısıtlamayalım. Aksine alan açalım, destek verelim, onları anladığımızı hissettirmek için daha onlardan talep gelmeden bu tip önerileri biz verelim ve onları oyuna, spora teşvik edelim.

Zıplamanın Faydaları?

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Toysmar/Akde File işbu blog sayfası aracılığı ile sunulan tavsiyelere dayanarak alınan/alınacak yatırım kararlarının ve yapılan/yapılacak alım satım vb. işlemlerinden ve bu işlemlerin olası neticelerinden herhangi bir surette sorumlu değildir. “

Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim